Kilo Verdiren Meyve Listesi

Diyet, Sağlık 7 Haziran, 12:40'de eklendi

Avokado: Metabolizmayı hızlandıran avokado; aynı zamanda erkeklerde ve kadınlarda kilo kaybından sorumlu testosteron hormonunu artırıyor.

1 porsiyon avokado: Yarım 150 gram

Armut: Armut, yüksek lif oranı ile kan şekerini düzenliyor, tokluk hissini artırıyor. Ara öğünlerde tüketilmesi öneriliyor.

1 porsiyon armut: Orta boyu 100 gram

Yaban mersini: Yaban mersininin içinde yüksek miktarda antioksidan bulunuyor. Kilo artışına neden olan toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.

1 porsiyon yaban mersini: Yarım su bardağı 90 gram

kilo-verme-meyveler

Elma: İçerdiği yüksek lif sayesinde uzun süre tok kalmayı sağlayan elma, metabolizmayı da hızlandırıyor.

1 porsiyon elma: Küçük boyu 100 gram

Hindistan cevizi: Açlık hissinin kaybolmasına yardım eden hindistan cevizi, midede uzun süre kalarak tokluğun daha uzun sürmesini sağlıyor. Karaciğer metabolizma hızını ise yüzde 30 artırıyor.

1 porsiyon hindistan cevizi: Küçük boyu 100 gram

Nar: Tam bir antioksidan hazinesi olan nar, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olarak iştahı azaltıyor.

1 porsiyon nar: Küçük boyu 80 gram

Greyfurt: Oldukça az kaloriye sahip olan greyfurt, yüksek oranda su içerdiğinden dolayı doygunluk hissi veriyor.

1 porsiyon greyfurt: Küçük boyu 125 gram

Portakal: İçerdiği posa miktarı sayesinde uzun süre tok tutan portakal, acıkmaya engel olmasının yanı sıra vücudun sıvı dengesini de koruyor. Ancak portakaldaki şekere dikkat!

1 porsiyon portakal: Orta boyu 100 gram

Domates: Yüksek oranda C vitamini ve likopen (anti-kanser) içeren domates, vücudun yağ yakma işlemini hızlandıran karnitin isimli amino asit üretimini uyararak kilo vermeye yardımcı oluyor.

1 porsiyon domates: Küçük boyu 100 gram

Kavun: Kilo kaybında oldukça önemli bir meyve olan kavunun 200 gramında 60 kalori bulunuyor. Yüksek posa içeriği ile kan şekerinin düşmesini önleyen kavun, uzun süre tok kalmayı sağlıyor.

1 porsiyon kavun: Orta boy bir kavunun 1/8’i 200 gram

Muz: İçerdiği çözünür posadan dolayı yeme isteğini ciddi düzeyde azaltan muz, bağışıklık sisteminin güçlendiriyor ve tokluğu artırıyor. Kilo vermeye yardımcı olması için özellikle kahvaltıda tüketilmesi öneriliyor.

1 porsiyon muz: Küçük boyu 50 gram

Limon: Yağ birikimini önlemeye ve yağların atımını hızlandırmaya yarayan limonun her sabah 1 bardak su ile tüketilmesi kilo vermeye yardımcı oluyor.

1 porsiyon limon: Orta boyu 100 gram

Şeftali: Antioksidan açısından iyi bir kaynak olan şeftali, bağırsakların çalışmasını hızlandırarak kilo vermeye destek oluyor.

1 porsiyon şeftali: Orta boyu 100 gram

Kuru meyve: Diyette yaş meyvelerle birlikte kuru meyvelerin de tüketilmesi yağ yakımını artırmada daha etkili olarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Kolesterolü düşüren kuru meyveler, sindirim sisteminin düzenlenmesine de katkı sağlıyor.

1 porsiyon kuru meyve: 4 adet kuyu kayısı veya 1 adet kuru incir veya 1 yemek kaşığı kuru üzüm.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

bardakta turşu suyu