Uzun Saçlardan Sıkılanlara Kısa Saç Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle uzun saçlardan sıkılan tüm bayanların hoşuna gidecek birbirinden güzel kısa saç modellerini sizler için derledik.

 

Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri

Bu saç modellerini beğendiyseniz kısa saçlılar için parti ve davette kullanabileceğiniz saç modellerinede bakabilirsiniz. Yeni moda renkli saç modellerinede göz atabilir, Kısa saç modellerini seviyorsanız kısa ve küt saç modellerinede bakabilirsiniz.

 

Hamile Kadının Saç Boyaması

Hamile kadınların en büyük sıkıntılarından birtanesi de gebelik sırasında alınan ilaçlar, karşılaşabilecekleri radyoaktif ışın veren cihazlar ve kimyasal maddelerdir. Bu kimyasal maddeler, solunum yoluyla, ağız yoluyla veya tensel temas ile alınabilirler. İlaçların içerisindeki reçetelerde kullanılacak olan ilacın gebe bir kadın tarafından kullanılıp kullanılamayacağı veya kullanılmasındaki kar zarar hesabının hekime danışılması belirtilmiştir. Bazı maddeler anne karnındaki bebeğin ( yani fetus’un) gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi bazı maddelerinde hiçbir yan etkisi olmadığı deneylerle gösterilmiştir. Bazılarının ise, kötü etkilerinin olup olmadığı halen bilinmemektedir. Bazıları ise, gebeliğin belirli sürelerine kadar zararlı etkili, daha sonraki aylarda zararsızdır. Bu yan etkiler, bebeğimize hem fiziksel hemde zihinsel zararlar verebilir, gelişimini engelleyebilir.

Gebe Hamile Saç Boyama

İlaç kullanmamız gerekiyorsa ve gebeysek, yalnız ve yalnız hekimimizin önerdiği ilaçları, veya başka bir hekimin önerdiği ilaçları ona gebe olduğunuzu hatırlatarak ve doğum doktorunuzun onayını alarak kullanınız.

Kozmetik ( saç boyaları, kremler, parfümler, temizleyici maddeler ve bu gibi) kullanımında, genelde, en sık problem saç boyalarıdır. Hanımlarımız gebelik esnasında da, saç renklerini ve modellerini değiştirmek isteyeceklerdir. Sıklıkla kullanılan, kalıcı ve yarı kalıcı boyaların içindeki maddelerle yapılan deneylerde anne karnındaki bebek üzerine zarar verici etkileri görülmemiştir. Fakat tedbirli davranmak için, doğum sonrasına kadar saçlarını boyatmayabilirsiniz, saçınızda değişiklik yapmak, beyazlarınızı gizlemek veya dip boya yaptırmak istiyorsanız, gebeliğin ilk üç ayından sonra, bitkisel saç boyaları kullanabilirsiniz. Saç düzelticilerin ( straightener) ki bunlar sodyum hidroksit ve bisülfit denilen kimyasal oluşumlardır ve kullanılmaları tavsiye edilmemektedir. Saç düzeltmelerin, hava ısı ve press yolu ile yapılması daha güvenlidir. Perma gibi yöntemlerde ise kullanılan kimyasal maddeler saçlı deriden emilip kana karışabilir. Bunların kullanılması ile bebekte doğumsal sakatlık gelişmesi arasında ilişki saptanamamıştır, fakat tamamen güvenilir olduğunu söyleyebilmek içinde daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu yüzden tedbiri elden bırakmamak için doğum sonrasına kadar saçlarınız doğal kalmasında fayda vardır. Daha evvel perma yaptırmışsanız şayet, merak etmeyiniz hiçbir rizikosu yoktur.

pregnancy-hair-treatment

Halen piyasada olan deodorant, şampuan, ve diğer cilt bakım ürünlerinin, bebek gelişimi üzerine zarar verici etkileri olup olmadığı üzerine yeterli bilimsel araştırma olmamakla beraber şimdiye kadar herhangi bir problem rapor edilmemiştir.Cilt için kullanılan kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilt çatlaklarının oluşmasını azaltmak için kakao ve lanolin kremleri kullanılabilir.

Temizlik maddelerinden özellikle çamaşır suyu , tuz ruhu gibi buharlaşabilen temizleyicilerden ve bunların kullanıldığı yerlerden iyi bir havalandırma sağlanana kadar uzak durmanızı öneririz.

Sevgili hanımlar, Bebeğin gelişimindeki en önemli zaman ilk üç aydır. Bu süre içindeki zararlar diğer aylara göre daha fazla olmaktadır,kısa bir süre için biraz daha dikkatli olmak hem bizim hemde bebeğimizin sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Yeni Trend “Pembe Saç”

Son yıllarda bir pembe tutkusu genç kızlarımız arasında alabildiğince hızlı yayıldı. Bu yazımızda pembe saçlı bayanlardan bir galeri oluşturduk.

Sizde saçınızı pembe yaparak kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Daha önce Renkli Saç Modelleri isimli bir galeri yayınlamıştık.

Pembe Saç Modası

Yıpranmış Saçlar İçin Çözüm

Yıpranmış vekuru saçlar için aşağıda 10 maddede sizlere tavsiyeler sunuyoruz. Bu 10 madde saçlarınızı canlandıracak.

saç bakımı kuru yıpranmış saçlar saç dökülmesi (3)

İyi  bir nemlendirici şart
Birçok ürünün etiketinde nemlendirici yazar. Ama gerçekte bu ürünler saçınızın sadece yumuşak olmasını sağlar. Argan yağı, doğal zeytin yağı, gliserin ya da shea yağı gibi ürünler kullanmaya özen gösterin. Ama içeriğinde mineral yağı ve vazelin olan şampuanlardan uzak durun.

Sıcaklık: Dost mu düşman mı?
Isı saça pürüzsüz şekil vermek için başvurulan yöntemdir. Ama tabiî ki fön makinesi, saç maşası, saç düzleştiricilerinin saça verdiği zararlara karşı saçı korumak gerekir. Saçınız nemliyken ısıya karşı saçınızı koruyan saç bakım ürünleri kullanın. Eğer saçınız ince telliyse saçınızı şekillendirmek için kullandığınız makinelerin ısısını düşürün. Biraz daha kalın telli olan saçların ince telli saçlara göre ısıya karşı dayanıklılığı vardır.

saç bakımı kuru yıpranmış saçlar saç dökülmesi (2)

Hava durumuna dikkat edin!
Saç tipiniz ne olursa olsun dışarıdaki hava durumu saçınızı etkileyecektir. Çok soğuk ve çok sıcak hava saçların kurumasına neden olur. Kuru saçlarınız için özel saç kremi ve şampuan kullanın. Hava koşulları kötüyse saçlarınızı koruyacak şapka türü giysiler kullanın.

Saçlarınızdaki kırıkları kesin
Saçınızdaki kırıkları kestirmekten korkmayın! Baş parmak genel kuralı: Saçınız özellikle ısı veren şekillendirme işlemlerine maruz kalıyorsa, her 6-8 haftada bir saç uçlarınızdan bir parmak uzunluğunda kestirmelisiniz. Uzmanlar saçı evde makasla kesmenin doğru olmadığını söylüyorlar. Saçın arka tarafının şeklini vermek evde neredeyse imkansız olabilir.

Saçınıza yağ uygulayabilirsiniz
Saçınız çok kuru ise jojoba ya da hindistan cevizi yağını saçınızda deneyebilirsiniz. Nemli saça birkaç damla sürerek birkaç dakika bekletin. Sonra nemlendirici bir şampuan ve saç kremi ile saçınızdaki yağdan arınana kadar saçınızı durulayın. Daha fazla etki görmek istiyorsanız saçınıza bir gün izin verin ve hiçbir şekillendirici uygulama yapmayın. Hatta kendiliğinden kurumasına izin verin.

saç bakımı kuru yıpranmış saçlar saç dökülmesi (1)

Saçınızı yatmaya hazırlayın
Saçınıza uyurken bile iyi davranmayı ihmal etmeyin. Uyumadan önce saçınızı bir fırça ile tarayarak saçlarınızdaki karışıklığı düzeltin. Fırçalama saç derisindeki yağların yayılmasını sağlar. Eğer saçlarınız uzunsa gevşek bir topuz yaparak uyuyun. Eğer saçınız kısaysa ipek bir yastık kılıfı üzerinde uyuyun. Çünkü bu daha az sürtünmeye neden olacaktır.

Saçınızı kimyasal işlemlerle yakmayın
Kimyasal işlemler saçın nemini alır ve saça zarar verirler. Eğer saçlarınız çok fazla kimyasal işleme maruz kalırsa saç matlaşır ve kıvırcık olmaya dönebilir. Saç renginizi doğal saç renginizin üç ton açığı veya koyusu çevresinde kullanın.

Mutfakta saç maskesi hazırlayın
Küçük bir kase içinde eşit miktarda bal ve zeytinyağını karıştırarak bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Kokusu güzel olan bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Maskeyi saçınıza yedirerek uygulayıp 30 dakika streç film sarın ve bekleyin. Sonra şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı yıkayın. Bunu en az ayda bir kez ya da yapabiliyorsanız haftada bir kez yapın.

Her gün şampuanlamayın
Her gün saçlarınızı yıkamak isteyebilirsiniz. Ama kafa deriniz yağlı olmadığı sürece buna hiç gerek yok. Sık sık şampuanla yıkamayın. Bir gün şampuanla yıkıyorsanız bir sonraki gün saçınızı yıkadığınızda yalnızca saç kremi kullanabilirsiniz.

Saç diyeti uygulayın
Saçınız da sağlıklı yağlar ister! Yani avokado, somon ve zeytin yağını bol bol tüketin. Bu gıdalarda kuru saç derinizi tıka basa nemlendirecek kadar yağ asidi bulunur.

Daha önce yayınlamış olduğumuz makalelerede göz atmanızı tavsiye ederiz.

Saçı Hızlı Büyütmek ve İncelmeyi Önlemek İçin İpuçları

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yiyecekler

Saç Dökülme Nedenleri ve Tedavisi

 

Saçı Hızlı Büyütmek ve İncelmeyi Önlemek İçin İpuçları

Gerçekten işe yarayan aslında bildiğimiz fakat yanlış uyguladığımız bir çok şey saç sağlığımızı bozuyor ve saçlarımız inceliyor ve büyümesi yavaşlıyor.

Bu yazımızda bayanların saçlarında incelmeyi önleyecek ve saçlarını daha çabuk büyütecekleri bazı önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

Yaşlandıkça daha zor büyümeye başlayan saçlar sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterebilir bu durumu göz önünde bulundurarak önerilerimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Çindeki Taktik Prinç Suyu

uzun saç

Çinde bazı köylerde bayanlar saçlarını kestirmez geleneklerine göre uzun saç bayanlara güç verir. Çindeki bu köylerde her bayan düzenli olarak prinç suyuyla saçlarını yıkarlar

Prinç suyu vitaminler ve antioksidanlar açısından besleyici özelliğe sahip ve e vitamini içermektedir.

Düzenli Olarak Kırıkları Alın

saç kırıkları

Saçlarda oluşan kırıklar saçın uzamasını ve güçlenmesini engeller, bu kırıkları düzenli olarak almak, kesmek gereklidir.

Düzenli olarak saç krıklarınızı kırptığınızda saçlarınız güçlenecektir.

Doğru Besinler Yemelisiniz

Kadınların en büyük problemi doğru beslenmemektir. Abur cubur ürünlerle bir çok aç kalınabilir ve doğru yapılmayan diyetler yüzünden saçlarımız incelebilir.

Beslenmede demir ve çinko içeren besinleri tercih etmelisiniz.

Saç dökülmesine iyi gelen yiyecekler konumzdaki besinleri inceleyebilirsiniz.

Saç Masajı Aleti Alın

Saçlar için satılan saç masajı aletlerini özellikle manuel olanları alıp akşamları kafa derinizi kaşır şekilde masaj yapmanız deride hareketlilik ve kan dolaşımı sağlayacaktır ve kan dolaşımı saçlarını güçlendirecektir.

Saç Bakımı İçin Yağ Kullanın

saç bakım yağı

Eczane ve kozmetik ürün satılan yerlerde bulunan saç yağlarının hepsine güven olmamakta br çoğu çöp ürün ve reklamdan oluşmaktadır iyi bir saç bakım yağı bulmanız zor olsada mutlaka bir saç bakım yağı kullanın.

Duşta Ilık Su

ılık su

Sıcak su ince saç tellerine daha fazla zarar vereceğinden suyu çok sıcak derecelere getirmemenizi öneriyoruz. Ilık su hem bedeninize hemde saçlarınıza daha fazla yarar sağlayacaktır.

Sakinlik Şart

Aşırı stresli ve heyecenlı biriyseniz bu huyunuza mutlaka son vermeniz gerekli. Stresli kişilerde saç dökülmesi ve incelmesi hatta saçların uzamaması çok normaldir.

Stresle nasıl başa çıkılır isimli makalemizden strese karşı neler yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nazik Olmalısınız.

en iyi saç fırçası

Saçlarınızı tararken olabildiğince nazik ve yavaş taramalısınız. Bunu için yumuşak telli bir fırça kullanabilirsiniz.

Tatlı Patates Yiyin

Tatlı patateste kepek önleyici mineraller bulunur ve kepek önlendiği sürece saçlar daha fazla dolgunlaşır ve saç telleri kalınlaşır.

Saçları Nemlendirme

Dışarıya çıkmadığınız vakitlerde bol bol saçlarınızı nemlendirecek şekilde ıslatabilirsiniz.

 

 

 

 

Kısa Saçlılar İçin Davet ve Partilere Gidecek Saç Modelleri

Kısa Saçlılar İçin Davet ve Partilere Gidecek Saç Modelleri

Kısa saçlı bayanların en büyük sorunu saça şekil vermek olduğunu gayet iyi biliyoruz ve kısa saçlı bayanlar için saç modellerinisizler için topladık.

Anne-Hathaway-300x450

Yeni Moda Renkli Saç Modelleri

Artık düz saç modası çok geride kaldı. Tüm bayanlar saçlarını farklı tonlarda boyatmaya başlıyor.

Kimisi beyaz, kimisi gri, kimisi yeşil hatta çok ilginç renklere bile saçlarını boyatanlar var.

Yeni renkli bayan saç modellerini sizler için topladık.

 

Özel Günler İçin Harika Dalgalı Saç Modelleri

Özel Günler İçin Harika Dalgalı Saç Modelleri

Özel günlerinizde saçımı hangi şekle soksam diye düşünenler için harika dalgalı saç modelleri.

Kısa ve Yeni Küt Saç Modelleri

Bir çok bayan uzun saçlardan rahatsız olup saçlarını kestirmek ister veya değişim şart olunca uzun saçlardan da kurtulup kendimize yeni bir saç modeli ararız. İşte sizlere yeni kısa ve küt saç modelleri

Yüzünüze uygun saç modelini bulmanız umuduyla bir önceki saç tasarımı konumuz ünlülerin kısa ve küt saç modelleriydi, aradığınızı bulamadıysanız diğer galerimizede göz atın.

7 Ünlüden Kıvırcık Saç Modeli

Bukle bukle saçlar ünlülerin dünyasınada yansıdı, Sizinde saçlarınıza ilham verebileceğini düşündüğümüz kıvırcık saç modellerini bu galeride yayınlıyoruz.

Kıvırcık saç sevenlere